Lancez-Vous. C'est gratuit
ou s'inscrire avec votre adresse e-mail
Оберіг par Mind Map: Оберіг

1. Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька, віночок, калина, верба, лелека – без них важко уявити нашу Україну. Саме з оберегів починається для кожного Батьківщина.

2. В давніх віруваннях обереговим елементам надавали особливого значення. Зокрема це стосувалося прикрас, оздоблень і вишивки.

2.1. (коралі, каблучки, вінки, зрештою, вишивка на подолі сорочок та блуз, рукавах, комірі – не просто прикраси, а насамперед охоронне коло, яке мало убезпечити людину від злої сили)

2.2. https://images.ua.prom.st/2168113993_w1280_h1280_2093.jpg?fresh=1

2.3. https://folkmart.ua/imgs/m8183.jpg

2.4. https://lianochko.com.ua/wp-content/uploads/IMG_20190117_112821.jpg

3. Не менш важливе значення відігравали й колір, крій та форма носіння одягу: це ж саме стосувалося взуття й прикрас. Щоб захиститись од стороннього "злого (недоброго) ока", позбутись "нечистої сили", навіювань і всіляких хвороб та напастей, людина убезпечувалася обереговими елементами.

4. Найдавніший зразок оберега – жіноче божество, берегиня-ляля. Берегиня – мати всього живого, захисниця людини, природи та добра, охоронниця дому. Ляльку-берегиню створили понад 5 тисяч років тому. Народна лялька дуже екологічна, духовно чиста, образна і символічна. Така лялька має умовний силует. Створювали насамперед голову і тулуб ляльки, обличчя робили без деталей або з намотаним нитками хрестом, щоб у них не вселявся злий дух.

4.1. Для виготовлення ляльок використовували траву, сіно, солому, кукурудзиння, нитки, ганчір'я.

4.2. https://vashobereg.ru/wp-content/uploads/2018/08/Kukly_motanky-1024x700.jpg