Iniziamo. È gratuito!
o registrati con il tuo indirizzo email
КУЛЬТУРИЗМ da Mind Map: КУЛЬТУРИЗМ

1. Поняття терміну "культуризм"

1.1. Культури́зм (культура тіла, бодибілдинг англ. bodybuilding) — система вправ, спрямована на пропорційний розвиток людського тіла, нарощування маси й розвиток рельєфу м'язів, контроль товщової (жирової) тканини тіла, тренування сили й витривалості.

2. Історія кульуризму

2.1. Культуризм бере свій початок у стародавній Греції. Високий престиж переможців Олімпійських ігор спричинив появу професійних спортсменів. Отримуючи гроші за свою спортивну діяльність, спорсмени могли регулярно фізично тренуватися в ґімназії. Ґімназії були поширеним явищем для елінського світу.

3. Принципи культуризму

3.1. систематичність тренувань

3.2. послідовність нарощування навантажень

4. Відомі культуристи

4.1. Джей Катлер

4.2. Арнольд Шварнеггер

4.3. Ронні Коулмен

4.4. Доріан Єйтс

4.5. Лу Ферріньйо

4.6. Свенд Карлсен

4.7. Франко Коломбо

5. Відомі культуристки

5.1. Корі Еверсон

5.2. Ленда Мюрей

5.3. Лора Креаваль

5.4. Сєдих Наталія

5.5. Чепіга Валентина

6. Професійний кульуризм

6.1. У сучасній індустрії культуризму професіоналом зазвичай називають культуриста , який переміг у кваліфікаційних змаганнях , як любитель , і заробив « Pro Card » від IFBB . Володарі даної карти отримують право виступати на професійних турнірах , наприклад , « Арнольд Класік» та «Ніч Чемпіонів» . У свою чергу високі результати, показані в таких змаганнях дають їм можливість брати участь у конкурсі « Містер Олімпія». Титул « Містер Олімпія » є вищою нагородою в галузі професійного культуризму .

7. Прийоми їжі

7.1. У середньому звичайна людина приймає їжу три рази на день. Культуристи ж намагаються приймати їжу 5-7 разів на день ( кожні 2-3 години). Цей метод має дві мети : збільшення швидкості обміну речовин , а також запобігання зайвій секреції інсуліну , викликаної занадто великим одноразовим прийомом їжі. Багато культуристи завжди мають при собі пластмасовий контейнер з їжею , для мінімізації порушення режиму прийому їжі.

7.1.1. Білок

7.1.1.1. Білок є головним будівельним матеріалом організму , який необхідний для росту м'язових волокон і їх відновлення , а тому його прийому культуристи приділяють особливу увагу. Культуристові потрібно більше білка , ніж звичайній людині . За різними оцінками йому необхідно вживати 1,5-2 і більше грамів білка на кілограм ваги , при цьому на білок має припадати до 25-30 % від загальної калорійності харчування. Основними джерелами білка для культуристів є курка , індичка , яловичина , свинина , риба , яйця і молочні продукти з високим вмістом білка , а також деякі горіхи і боби . Крім цього , багато культуристів доповнюють свій раціон різними білковими добавками , такими як: казеїн або сироватковий білок.

7.1.2. Вуглеводи

7.1.2.1. Спільну енергетичну цінність раціону підраховують , складаючи разом енергетичні компоненти білків , вуглеводів і жирів. Енергетична цінність 1 грама білків - 4 ккал , вуглеводів - 4 ккал , жирів - 9 ккал. Характер обміну речовин припускає використання в якості джерела енергії вуглеводів і жирів. Білки для організму в першу чергу будівельний матеріал; з них можуть синтезуватися вуглеводи при нестачі харчування. Головними джерелами енергії для організму залишаються вуглеводи і жири. Більше того , в залежності від виду фізичної активності організм більшу перевагу віддає або жирам , або вуглеводам . Що ж до культуризму , то тут безконкурентному джерелом енергії є вуглеводи . Саме вони зумовлюють загальний фізіологічний тонус культуриста і в кінцевому рахунку успішність його тренувань.

8. Відпочинок

8.1. Хоча стимуляція зростання м'язів відбувається в тренажерному залі через занять з обтяженнями, сам зростання відбувається під час відпочинку. Без адекватного відпочинку та сну, м'язи не мають можливості відновлюватися й рости. Для повноцінного росту м'язів, культуристу необхідно близько восьми годин нічного сну, хоча цей показник у кожної людини свій. Крім того, багато спортсменів знаходять час на денний сон, який додатково стимулює подальше зростання м'язової маси.